9 טיפים למציאת עבודה לאזרחים ותיקים

3 copy

עם קצת התאמות והרבה מוטיבציה, אזרחים ותיקים מחפשי עבודה יוכלו להתמודד עם שוק העבודה של היום. לפניכם 9 עצות, בבחינת "צידה לדרך" לפני תחילת תהליך חיפוש העבודה:

 

 

  1. זכרו מדוע הגיל מהווה יתרון לתפקיד הספציפי

כל מחפש עבודה צריך לצאת לדרך כשהוא יודע מהם היתרונות שהוא מביא עימו לכל תפקיד. כי אם אתם לא תדעו, המעסיק לא ינחש זאת עבורכם. הדגישו ניסיון מקצועי שרכשתם במהלך שנות העבודה שלכם בחברות דומות, ציינו כיצד התפקידים השונים שמילאתם מעשירים את נקודת המבט שלכם על המשרה ושתפו בידע שלכם.

10622916_760289030695747_4577179515893220184_n

  1. נסחו את יתרונותיכם בקורות החיים ובראיון עבודה

כשאתם משקיעים מחשבה ויודעים מה מהווה יתרון בהעסקתכם, דעו גם לנסח זאת בקורות החיים ובראיונות עבודה. עבודת הכנה שכזאת, תסייע לכם במענה לשאלות כגון "מדוע אתה מתאים לתפקיד" והבנה לגבי אילו כישורים וחוזקות אתם מביאים לתוך התפקיד וכיצד ניתן להבליטם בהתאם למשרה המדוברת.

 

  1. צאו למסע היכרות עם עולם העבודה של היום

העולם השתנה, אך כדי להכירו טוב יותר דרוש רק מחשב עם חיבור לאינטרנט, עכבר וסקרנות. למדו כיצד פועל שוק העבודה כיום – קראו כתבות בנושא, הכירו רשתות חברתיות שניתן להיעזר בהן (כגון לינקדין או פייסבוק…), קראו על נטוורקינג, פניות יזומות, ובכלל, השתדלו להיות מעודכנים בשביל לא להיות מופתעים או מבוהלים כאשר ניגשים לחיפוש עבודה בגיל מבוגר.

 

  1. נטוורקינג – היעזרו בקשרים האישיים שלכם (בלי בושה)

ידעו את הסביבה שלכם ברצון ובמוטיבציה שלכם לצאת אל האתגר הבא, תופתעו לדעת מי בסוף יפתח את הדלת.

כדאי להכין רשימה של בעלי תפקידים אותם אתם מכירים ובהם תוכלו להיעזר. אלה יכולים להיות משפחה, חברים, חברים של חברים, חברים של משפחה וכו'…

בצעו פניות יזומות לאנשים. בפנייה שלכם, קחו בחשבון שהאדם אתו אתם מדברים הוא ה"ממליץ" שלכם ועל כן, הפגינו מוטיבציה, רצון וניסיון.

 

  1. קורות החיים הם המפגש הראשון של המעסיק אתכם

בגילכם עשיתם והשגתם הרבה דברים. כולם חשובים ואת כולם תרצו לציין בקורות החיים שלכם אבל זכרו: מעסיקים מחפשים רק את מה שרלוונטי לתפקיד שהם מציעים: עדכנו את קורות החיים שלכם כך שיתאימו למשרה המסוימות אליה אתם מעוניינים להתראיין. אל תתביישו לציין את הניסיון הרב שלכם בתחום (כל עוד הוא רלוונטי כמובן) ולפרט במידה אודות התפקידים הדומים שמילאתם בעבר.

 

  1. אפשר להתכונן לראיון עבודה

כאשר זומנתם לראיון, קראו היטב על החברה (באתר החברה או בעמוד הפייסבוק שלה) ועל התפקיד המיועד (בתיאור המשרה). שימו לב לאדם המראיין אתכם. במידה והמראיין/ת הם אנשי משאבי אנוש, כדאי לפשט מונחים מקצועיים. לעומת זאת, בראיון מול מנהל מקצועי, דברו בשפה מקצועית יותר. אם זה מתאים, תוכלו לשלב סיפורים אישיים ודוגמאות המבססות את התאמתכם לתפקיד.

 

 

  1. תיאום ציפיות: זה עשוי לקחת לכם קצת יותר זמן

אם אתם בכירים, או מומחים בתחום נישתי, קחו בחשבון שתהליך חיפוש עבודה לבכירים לוקח יותר זמן (לא משנה באיזה גיל) ולכן יש להיות סבלניים, נחושים וממוקדי מטרה. זכרו שמי שיבחר בכם יזכה בנכס נדיר, ולכן היו בטוחים בעצמכם גם אם לפעמים לוקח זמן להגיע למטרה.

 

  1. הפגינו התלהבות, עניין ומוטיבציה

היו אנרגטיים, חיוניים ובעלי מוטיבציה גבוהה. שדרו למעסיק/ה שאם הם לא לוקחים אתכם לתפקיד מישהו אחר כבר יחטוף אתכם.

 

  1. אופטימיות, אופטימיות, אופטימיות

הגשתם מועמדות למספר תפקידים ועדיין לא פנו אליכם? לא להתייאש! המשיכו להשקיע, לחפש ולמצוא דרכים יצירתיות כדי לקדם את הסיכויים למציאת עבודה. עד אז, נצלו את הזמן הפנוי ללמוד נושאים חדשים להתעדכן בתוכנות, טכנולוגיות, מגמות חדשות וכו'. וכן, זה גם הזמן לצאת לבלות לעשות דברים כיפיים, כי כאשר חוזרים למעגל העבודה יש כבר פחות זמן פנוי.

 

בהצלחה!!

Image of businesspeople hands on top of each other as symbol of their partnership

בפורטל התעסוקה "דרוש ניסיון" מפורסמות מאות משרות המיועדות לאזרחים ותיקים. "דרוש ניסיון" הינו מיזם משותף של המשרד לשוויון חברתי ועמותת "והדרת – המועצה הלאומית לקידום מעמד הזקן" המסתייעת בעמותת מטב.

השירות בו ניתן ללא עלות עבור דורשי העבודה.