7 עצות לשילוב מוצלח של אזרחים ותיקים (עובדים מבוגרים) בעסק

3 copy 2

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות, מצביעים על כך שגיוון בקרב צוות העבודה בחברות השונות מביא לעלייה בתפוקה ובהישגים של החברות. צוות עובדים מגוון, מורכב בין היתר, מעובדים מבוגרים שמביאים איתם את הידע, הניסיון והיכולת לראות את "התמונה הרחבה". תכונות אלה, ללא ספק, מועילות לכל חברה ועסק ומסייעות לכל מעסיקה או מעסיק לעמוד ביעדי החברה. 

מאת: דבורה שגיא (רכזת השמה ב"דרוש ניסיון")

לפניכם 7 עצות שיקלו על תהליך קליטת שילוב העובדים המבוגרים בחברתכם:

ניסיון הוא יתרון –

הניסיון הוא כרטיס הביקור של עובדים מבוגרים. לעיתים, ניתן להצביע על עובדים בעלי ניסיון עשיר ללא השכלה פורמאלית בתחום העיסוק. מומלץ לבחון האם בעבר היתה דרישה לתעודת השכלה / הסמכה פורמאלית, והאם כזו נדרשת במסגרת מקום העבודה הנוכחי. כדאי מאוד להבחין מתי הניסיון עולה על תעודה.

for facebook5

גמישות –

עובדים מבוגרים רבים מחפשים עבודה חלקית ומוכנים לעבוד בשעות לא קבועות. גמישות תאפשר למעסיקים לנצל בצורה יעילה משאב אנושי זה.

for facebook8

ראיה רחבה –

מתוקף ניסיונם העשיר וכברת הדרך המקצועית שעשו, עובדים מבוגרים רבים מסוגלים לראות את "התמונה הגדולה" ולהבחין בין עיקר לתפל במקום העבודה. תכונה זו היא קריטית עבור פתרון בעיות והערכת סיכונים. כדאי מאוד לדעת איך ניתן להשתמש ביכולת הזו ולהפיק ממנה תועלת!

אבי דותן

לא רק תחרות –

לעובדים מבוגרים רבים יש ניסיון תעסוקתי רב ומוכח, ותפיסה מגובשת לגבי עבודת צוות, עובדים מבוגרים רבים שמחים לחלוק ניסיון ופחות מוטרדים משיתוף בידע המקצועי שלהם. תכונה זו עשויה להיטיב עם כל צוות מקצועי שידע כיצד לנצל אותה.

חנה קרמר

נאמנות ואמינות –

בהמשך לסעיף הקודם, לאור הניסיון הרב של אזרחים ותיקים רבים, חלק ניכר מהם מבין את היתרונות שביציבות במקום העבודה ויעדיף להשקיע בפיתוח וצמיחה בתוך מקום העבודה ולא לחפש אחר עבודות שונות בשוק התעסוקה.

רותי גייזלר

אוריינות טכנולוגית – הנושא שעולה בכל שיחה –

יש לזכור כי דור העובדים המבוגרים  של היום הוא הדור שיצר את הטכנולוגיה. זהו אמנם לא דור שנולד עם טלפון נייד ביד אבל אלה אנשים שלמדו ולימדו את הטכנולוגיה תוך כדי. אין בעובדה הזו אלא להוכיח שמדובר בעובדים שיודעים "לחשוב מחוץ לקופסא" ו מסוגלים להתעדכן טכנולוגית וללמוד תוכנות ומערכות חדשות.

for facebook

מבוגרים ורשתות חברתיות –

וואטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם ורשתות חברתיות נוספות כבר מזמן הפכו לחלק אינטגרלי בחיים של כולנו. אצל עובדים מבוגרים השימוש ברשתות החברתיות הוא לרוב במינון מתון. רובם יודעים כיצד ניתן להשתמש ברשתות החברתיות לטובת מטרות מסוימות ובמקביל הם לא "נשאבים" לאתרים האלה.

for facebook7

במשך 3 ומעלה השנים בהם פועל  פרויקט ואתר דרוש ניסיון, בוצעו למעלה מ 1,200 השמות של עובדים מבוגרים במגוון רחב של משרות.