19 מנהלי משאבי אנוש בחרו ללמוד על העסקת עובדים מבוגרים והשתכנעו כי העובדים המבוגרים הם נכס חיוני לארגון

האמנה עליה חתמו משתתפי הקורס

במהלך חודשים אוקטובר נובמבר נערך קורס חדשני ופורץ דרך שהציג בפני מנהלי ומנהלות משאבי אנוש את משאב העובדים המבוגרים כהכרחי. במהלך הקורס הופרכו הנחות וסטיגמות לגבי הגיל השלישי בכלל ועובדים מבוגרים בפרט.

מאת: ריקה שפרינצק
מפגש שלישי מסכם ומרתק נערך בסיום קורס למנהלי HR לשילוב עובדים מבוגרים (+60). הקורס נבנה ביוזמת "דרוש ניסיון" ומכון "תבונה" לחקר פוטנציאל המוח המבוגר של המרכז הבינתחומי בהרצליה והעניק הכשרה לבניית תשתית אירגונית ותודעתית לשילוב ולהעסקה של עובדים מבוגרים.
19 משתתפים נטלו בו חלק. בין החברות שהשתתפו: מגדל, אייס, הולנדיה, בטוח חקלאי, שגריר, AIG , קרן היסוד, משטרה, שב"כ, הבונים דרור, חיפה כימיקלים, ג'וינט וכן מנהלת משאבי אנוש של קבוצת חברות הייטק.
את הפאנל המרכזי של היום הנחה פרופסור בעז בן דוד ממכון "תבונה", ראש המעבדה לתקשורת ונוירופסיכולוגיה לאורך חיים.
גדעון ידין מנכ"ל חברת "גבע סול" שזכתה לפני ימים אחדים באות הגוון בתעסוקה בקטגוריית הגיל השלישי, פרש בדבריו את ה"אני מאמין" של החברה, שבשבילה "תעסוקת מבוגרים איננה כלל נושא, אלא טבע ואורח חיים. ניסיון לא לומדים בטכניון", אמר. החברה החליטה שאחוז העובדים הותיקים בחברה, יהיה כ-30%.
פנינה קרן, סמנכ"לית משאבי אנוש בבנק ישראל, סיפרה על הקריירה שלה בבנק ישראל, שם החלה בגיל 60 והיום, בגיל 67 מתעקשים בבנק שלא לתת לה ללכת. קרן הוסיפה לתאר כמה מן הפרוייקטים שהובילה באוניברסיטת בן גוריון כמו – מנטורינג של גימלאים , פרוייקט הספרנים ועוד. עוד סיפרה על היצירתיות הנדרשת כאשר רוצים להעסיק עובדים מבוגרים כמו – היקף המשרה, השעות, התנאים, ואיך השכילה ליצור מצב בו כל הצדדים מרוויחים.
פרופסור בעז בן דוד דיבר על מחקרים שנעשו לגבי הגיל המבוגר בהם הוכח כי בגיל זה, יכולה אמנם להיות ירידה חושית, אך אין ירידה בקוגניציה. בן דוד דיבר גם על שותפות. הוא ציין כי המבוגר רוצה להרגיש שהוא חלק מהמערכת. לא נכון יהיה לכפות עליו מלמעלה, צריך לתת לו להיות חלק מהתהליך הקורה באירגון. בנוסף, הזכיר פרופ' בן דוד את הנתונים האלפים מתוך המחקר שלו אודות הקוגניציה בגיל מבוגר. המחקר מפריך טענות בדבר ירידה קוגניטיבית ומוכיח כי המוח המבוגר מסוגל לאבד ולקלוט נתונים כמו מוח צעיר אם רק נעשים התאמות לחושים שנחלשים (בעיקר ראייה ושמיעה).
דקלה הרוניאן, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת הולנדיה. קראה לנוכחים לחשוב על אבא או אמא שלהם. היא הוסיפה שצריך רק להחליט לקלוט עובדים מבוגרים. אם תהיה החלטה כזו, הארגון כבר ידע איך להתמודד. בחברה שלה, אמרה, הצעירים מתחברים היטב למבוגרים, מתייעצים איתם ומשתפים אותם.
זהר אזולאי שטיינפלד שניהלה את הקורס, הזמינה את המשתתפים לפגישה ייעודית על מנת להכיר את הצרכים של הארגון שלהם ולהציע לכל אירגון, את הפתרון המתאים לו – על פי צרכיו.
הרצאות,בניית תכנית רתימה למנהלים , סיוע בהדרכה לגיוס , קליטה והטמעה של המבוגרים לאחר קבלתם לארגון, סדנאות פרישה, סדנאות הכנה לעבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה וחמש שעות לווי אישי לצוות משאבי אנוש.
קורס נוסף ייערך בתאריכים 3, 17, 31 בינואר

לפרטים והרשמו ניתן לפנות לזהר: zohar@darush-nisayon.org.il

 

IMG_7255

פנינה קרן, סמנכ"לית משאבי אנוש של בנק ישראל

 

האמנה חתומה על ידי חלק ממשתתפי הקורס

האמנה חתומה על ידי חלק ממשתתפי הקורס