13 טיפים למציאת עבודה

drus1000

אמנם הקורונה עוד לא עוזבת אותנו אבל אנחנו ממשיכים קדימה! לפניכם כמה עצות שיסייעו בתהליך חיפוש העבודה.
מאת: דבורה שגיא
29 יולי 2020

 1. גמישות  הגענו לגיל שאנחנו יודעים מה מתאים לנו ולאורח החיים, אבל בתקופה הנוכחית זה לא בדיוק, אבל ליד. לכן העצה לא להיות בררנים ולמצוא את התפקיד המדויק ביותר. לכן כדאי לבדוק תפקידים שאינם בדיוק מה שתכננו, אלא רק ליד, מבחינת היקף משרה, שעות משמרות, וגם שכר צריך לדעת איפה  להתגמש ולהתפשר.
 1. שיתוף – שיתוף חברים במידע על משרות ותפקידים הוא דרך מצוינת  למצוא עבודה. מוצאים תפקיד שמתאים לחבר, כדאי להמליץ לו לבדוק את הנושא, ואולי הוא יעזור גם לכם למצוא את התפקיד המתאים הבא.
 1. לא להתבייש – איך אמרו חכמינו..? לא הביישן למד! זו לא בושה לספר לחברים שעכשיו רוצים להתחיל לעבוד. ושמועות מפה לאוזן , חבר מביא חבר, חבר ממליץ על חבר, כל אלה "כלים" זמינים לקבל מידע על משרות ותפקידים פנויים.
 1. חוזקה של קהילה –  לכל אדם יש מעגלי חברויות רבים וזה הזמן לנצל אותם, קבוצת החברים ששמרה קשר מהצבא, החברים ממכון הכושר, חברים שרצים איתם בבקר, קהילת בית הכנסת, כל אלה מקורות טובים לקבלת אינפורמציה על משרות פנויות.
 1. קורות חיים  לחפש עבודה זו עבודה והכלי החשוב ביותר למציאת התפקיד הוא מסמך קורות חיים. חשוב להתאים את קורות החיים לדרישות התפקיד המוצע ולהדגיש את הכישורים המתאימים בראש המסמך . מסמך קצר ממוקד מטרה, המכיל רק את הפרטים הרלוונטיים הוא צעד חשוב בקבלת תשומת הלב של המעסיק.
 1. יש מתחרים רבים לכל משרה – המטרה בקורות החיים ובראיון ל בלוט מעל כל המתחרים, ולתת למעסיקים את הביטחון שאנחנו האנשים המתאימים ביותר לעזור לחברה להתקדם ולהשיג את המטרות.
 1. להישאר מעודכן קיימים הרבה מקורות למציאת משרות – אתרי אינטרנט, קבוצות פייסבוק מתאימות, מאמרים בעיתונות הכלכלית, מודעות דרושים, לינקדין ועוד.
 1. הכנה לריאיון עבוד – ללמוד טוב את החברה אליה מגיעים לריאיון, מה הפעילות העיקרית שלה, איך משתלב התפקיד בתוך הארגון. להראות למעסיק שבוצעה השקעה לקראת הראיון זה מראה על רצינות ושאיפה אמיתית להתקבל לעבודה.
 1. להפיק את המקסימום מהריאיון – ראיונות עבודה היום הם קצרים, חלקם הגדול בזום. להקפיד על הופעה נאותה, כי ההתרשמות הראשונה היא קובעת בהחלט על המשך תהליך הראיון. חשוב להקשיב בתשומת לב לשאלות לענות בקצרה במקצועיות ולעניין.
 1. לחשב מסלול מחדש –  למדנו לתת שירות במקצוע מסוים, אותם כישורים יכולים להתאים גם  לתפקידים אחרים. כדאי לבדוק לאילו תפקידים אחרים הם יכולים להתאים.לדוגמה – בתפקיד קבלת קהל רכשנו ניסיון בשירות לקוחות זה יכול לשמש אותנו בתפקידים אחרים שמעורב בהם שירות לקוחות.

  בשנות העבודה הרבות רכשנו כישורים רבים שיכולים לשמש אותנו לתפקידים אחרים.

 1. לחשוב על דרך חדשה –  מנהל חשבונות שמציע לעסקים קטנים לנהל את המערכת עבורם כעצמאי,בהייטק- לבד או עם חבר להציע לחברות לעשות להם עבודה באמצעות outsourcing הם מתייעלים ואנחנו מצאנו דרך טובה להרוויח כסף. כן גם בגיל מבוגר אפשר לצאת לדרך חדשה. לקחת את הידע והניסיון ולהציע אותו בדרך אחרת.
 1. להשתמש בכישורים לא מקצועיים – להשמיש את הכישורים שנרכשו בפעילויות מחוץ לעולם התעסוקה כמו תחביבים התנדבות ועוד  ולהפוך אותם לכלים למציאת עבודה.
 2. והחשוב ביותר להישאר חיוביים  לשמור על גישה אופטימית וסקרנית, ומצב רוח חיובי, שיקרינו וישפיעו  עים על היחס שנקבל  מהסביבה וממעסיקים פוטנציאליים.

בהצלחה

WEB