שלוש המלצות למתראיינים

צילום: שרון הורוביץ

מאת: דבורה שגיא, רכזת השמה ב"דרוש ניסיון"
22/1/2020
לאחרונה שיתפו איתנו מעסיקים נחמדים בשיקולים שהובילו להחלטה לדחות מועמד בראיון עבודה פרונטלי.

שלחנו ל 2 מעסיקים איש מחשבים בעל ניסיון רב שנים בתפקידים שדרשו ניתוח ובניית מסדי  נתונים באמצעות תוכנות שונות.

מצאנו מועמד שענה על כל הדרישות שהופיעו בדרישות התפקיד, קורות החיים שיקפו נאמנה את הניסיון שלו, הידע והכישורים ואכן עבר מהר לשלב הריאיון הפרונטלי.

בשני המקרים המועמד הכל כך מבטיח נדחה ע"י המעסיק. שיחה עם המראיינים ב – 2 החברות הצביעו על אותה הסיבה לדחיה – המועמד לא היה ממוקד בראיון.

המראיינים היום, לצערנו, לחוצים בזמן. יש להם "ארגז כישורים ידע וניסיון" שהם מחפשים אצל כל מועמד והם נדרשים להגיע למסקנה בריאיון קצר: האם המועמד מתאים או שכדאי לעבור למועמד הבא. משיחות עם  מעסיקים נוספים עלה הצורך בכתיבת טיפים להתנהגות בזמן הריאיון:

צילום: שרון הורוביץ

צילום: שרון הורוביץ

על ההופעה החיצונית, עמידה בזמנים והגעה עם קורות החיים – דיברנו רבות , פחות עסקנו  בשלבי הריאיון עצמו…

שלושת העקרונות החשובים להצלחת הריאיון:

  • ריכוז
  • ידע
  • מקצועיות

 

  • ריכוז ומיקוד – חשוב להתרכז ולהתמקד רק בשאלות של המראיין, ולענות רק עליהם בקצרה ובצורה ברורה, במקרה הצורך גם להביא על קצה המזלג דוגמא אחת או שתיים. אנחנו כבר מעל 60, חלקנו כבר נושק ל70 ואפילו יותר. הגענו להישגים רבים במשך שנות העבודה, חלק הקימו עסקים, ניהלו חברות, התמחו במקצועות שונים ובאים מלאים וגדושים לריאיון עם רצון עז להציג את ההישגים וההצלחות בפני מראיינים. אלה מצידם, מתרכזים בתחומים  ובכישורים המאד מסוימים שנדרשים לביצוע התפקיד המסוים אליו מראיינים.

 

  • ידע – ידע זה כח. כאן נכנס ידידנו גוגל למשוואה. מומלץ מאד ללמוד על האירגון אליו מגיעים להתראיין: הפעילות שלו, תחום ההתמחות, מיהם הלקוחות, מי המתחרים, מהם התפקידים הראשיים בארגון – בקיצור להכין תחקיר יסודי על החברה. כדאי להכין מראש דוגמאות מתאימות מתפקידים קודמים, מה היתה הבעיה, כיצד פתרנו אותה, מה היה החלק שלנו בצוות שעבד והתרומה האישית.

 

  • ספר לי על עצמך – המראיין לא מעוניין לדעת את מצבנו המשפחתי, מה שם הכלב שלנו או כמה נכדים יש לנו. זהו איננו דייט חברתי אלא מקצועי. כדאי לשים לב מה בדיוק מעניין את המראיין ולענות בכנות מבלי לשתף יותר מדי פרטים לא רלוונטים על עצמכם.

 

הצמדות להמלצות  אלה, היא צעד נוסף להצלחה בריאיון עבודה והתקדמות בדרך למציאת תפקיד שמתאים לנו .

בהצלחה!