נתוני רבעון 3

pic-for-web-380x300 (1)

נמרוד קמינסקי, מנהל מיזם "דרוש ניסיון", פורטל התעסוקה לבני 60+ מנתח את הנתונים לרבעון השלישי של 2018 ומסביר מעט על הפעילות שלנו

מאת: נמרוד קמינסקי

סיכום רבעון מספר 3 מראה על עליה בכמות ההשמות לעומת ירידה בכמות נרשמים חדשים, הגשת מועמדות, מעסיקים ומשרות חדשות . ניתן לייחס מגמות אלו לשינוי הבסיסי שהחלנו באופן הפעילות של "דרוש ניסיון" מול המגזר העסקי. המודל העיסקי על פיו אנו עובדים כעת מקטין מחד את מספר המעסיקים שנרתמים לתהליך הגיוס באמצעותנו ומאידך מגדיל ומייעל את ההשמות של עובדים מבוגרים, חברי "דרוש ניסיון".

Q3-2018

ניתן לראות כי השינוי הנוכחי ניכר בכמה מישורים:

  • יכולת טובה יותר לאתר מעסיקים שמעוניינים באמת להעסיק מבוגרים בני 60+.
  • קבלת משרות איכותיות עם תנאים טובים יותר.
  • ירידה במספר המשרות מקנה טיפול אישי, מהיר ומקצועי של רכזות ההשמה מול המעסיקים.
  • עלייה ביכולת האיתור המהיר של מועמדים רלוונטים.
  • עלייה ביכולת ניטור וניתוח הנתונים והמגמות באופן מידי ותגובה מהירה לשינוים.

בנוסף, ברבעון החולף, שם המיזם דגש על פעילות רחבה של חשיפה ושינוי תודעה בקרב מעסיקים בנושא תעסוקת מבוגרים:

  1. השקת קורס ראשון מסוגו ופורץ דרך קורס ייחודי למנהלות/ים בתחום משאבי אנוש , שנועד לתת כלים להעסקה יעילה ולשימור עובדים מבוגרים. הקורס הינו משותף לעמותת "והדרת – הכוח השלישי (ע"ר)", המשרד לשוויון חברתי ומכון תבונה – לחקר פוטנציאל המוח המבוגר (של המרכז הבינתחומי בהרצליה).
  2. קידום מדיניות עם ארגון 121 במטרה לקדם שינוי ברף הקיצוץ בקצבאות הזקנה. תיקון חוק הביטוח הלאומי יסייע באופן מידי ל-40,000 בני הגיל השלישי שעובדים וקצבתם מופחתת, ולעשרות אלפים שרוצים לצאת לעבודה ולהשתכר בכבוד אך הקיצוץ בקצבת הזקנה מונע מהם לעשות זאת.

אנו ערוכים ומצפים לרבעון פעיל ומועיל למעסיקים ולדורשי עבודה מבוגרים!