המשרה שהתחפשה לה..

????? ???? ??????

לכבוד פורים אספנו עבורכם דוגמאות שונות ומגוונות למשרות "מחופשות". כאלה שמכוונות לסוג ספציפי של מועמדים ומנוסחות בדרכים מעט מטעות ומסורבלות.

מאת: צוות "דרוש ניסיון"

לא אחת אנחנו נתקלים במשרות, שמתפרסמות במקומות שונים ומגוונים, שתיאורי המשרה ו/או דרישותיה, איך נגיד… מתוארים בצורה מפולפלת ולא ברורה. דבר שגורם לנו לתהות מה מנסים בעצם לומר לנו כאן…? האם המעסיקים בוחרים בניסוחים מסוימים כדי להסתיר, למעשה, דרישות לא הוגנות, או לא שוויוניות, או כאלה שמיועדות לפלח מאוד ספציפי באוכלוסייה ולא לאחרים.

אספנו כאן דוגמאות שונות מעולם פרסום המשרות, דוגמאות מאתרים, עמודי פייסבוק ופלטפורמות אחרות של גיוס, שמעלים משרות שנושאות "מסרים סמויים", שנועדו לסנן בצורה לגיטימית (לדעתם) מועמדים לא מתאימים. הנושא הזה רגיש עבורנו מתוקף העיסוק בקידום תעסוקת המבוגרים בארץ והרצון הבסיסי שלנו לשנות תרבות אירגונית הנהוגה כאן (ובמקומות רבים בעולם) – תרבות ארגונית, שמדירה אוכלוסיות שונות משוק העבודה באמתלה מקצועית כלשהי.
הנה מפתח למשרות "מחופשות" כאלה..למענכם ולמען המעסיק, וודאו היכן מדובר במעסיקים, שמעוניינים במועמדים מסוג מאוד מאוד מסוים…
1. משרות "סביב השעון":

ב"דרישות המשרה", ביטויים כגון: "נכונות לעבודה מרובה", "דרושה זמינות", "נכונות לעבודה מאתגרת", או הדגשת "הטבות" רבות כגון: שרותי כביסה, ארוחות ערב, מועדון כושר..
כל אלה יצביעו על משרה, הדורשת שעות עבודה מרובות – שעות שייעדתם מלכתחילה לפנאי, למשפחה. עבודה מסוג זה – לא תאפשר לכם את שעות הפנאי להן ייחלתם!

ב"דרוש ניסיון", אתר התעסוקה למבוגרים, לא תפגשו במושגים מעין אלה. המעסיקים מטעמנו, מתאימים את המשרות לקהל המבוגרים שלנו.
אנו מקפידים להדגיש להם את המשמעות הגדולה שיש לאוכלוסיית העובדים המבוגרים בניהול נכון של זמן, שיאפשר איזון בין העבודה לחיים הפרטיים, פיתוח עצמי ובילוי עם המשפחה.

2. סביבת עבודה דינאמית? אולי פשוט תכתבו "לצעירים בלבד"..?

מעסיקים רבים בוחרים בתיאורים "דינאמיים" או בתיאורים שלקוחים מעולמות תוכן "צעירים" כדי לתאר משרה שהיא למעשה מיועדת לעובדים צעירים ומסמנת לנו: "אל תטרחו לשלוח את קורות החיים שלכם אם אתם בני 40+".
לדוגמא: "סביבה נמרצת ומאתגרת" "עבודה דינאמית בסביבה מגניבה" וניסוחים שונים ומשונים מתארים מצב, שבו קיימת העדפה גורפת לקבל אך ורק עובדים מתחת לגיל 35.
ב"דרוש ניסיון" – לא תמצאו ניסוחים מעין אלה!

תופעה נוספת שקיימת כיום בעולמות גיוס העובדים היא, למשל, הדרישה לתעודה אקדמית במקצועות לוגיסטיים – מקצועות, אותם לא למדו באוניברסיטאות בשנים עברו.
דוגמה שנתקלנו בה מספר פעמים היא דרישת תואר בלוגיסטיקה למשרה: "מנהל/ת מחסן בחברה גדולה". ברור, שמנהלי מחסן שעבדו במקצוע במשך 30 השנים השנים האחרונות צברו ניסיון אדיר על פני מנהלי מחסן שאמנם למדו לוגיסטיקה במוסד אקדמי אך לא רכשו ניסיון מעשי רב בשטח. למיטב הבנתנו והשקפת עולמנו, הניסיון והידע המקצועי עולים כאן בעשרות מונים על ידע אקדמי. אבל.. המעסיק הזה מעוניין לגייס לתפקיד מועמדים צעירים – לכן מציין את הצורך בתואר בלוגיסטיקה.

צירופים כגון: "נינג'ות", "תותחים בתחום", "רוק סטאר" וכד', משמעותם – שהמעסיקים מעוניינים להתקדם בתהליך הגיוס רק עם מועמדים שדומים לעובדים הקיימים בחברה.
אלה בדרך כלל משרות המיועדות לגברים, על אף שהמודעה תציין שהפנייה היא לשני המינים. אפשר להסיק מהז'רגון המאוד ספציפי הזה, שמדובר בהעדפה ברורה לסוג מאוד מסוים של מועמדים (לרוב גברים ולרוב צעירים…).

3. ציון ציפיות שכר: אמצעי הוגן לסינון מועמדים? או דרך להגיד "אנחנו משלמים מעט":

משרות שונות מציינות על גבי המודעה שלהן ש"את המועמדות יש להגיש בציון ציפיות שכר". ארגונים שונים מגדילים לעשות ומציינים, שללא ציון ציפיות שכר לא יתאפשר המשך לתהליך הגיוס. במקרים אלה, כדאי לחשוב בצורה רצינית על הכוונות "המחופשות" שמנסים המעסיקים לשקף באמצעות הדרישה הזו. מעסיקים רבים בוחרים לציין את השכר בעמוד המודעה וזו דרך ישירה ולגיטימית להציג את המשרה, רוצים – תגישו מועמדות, לא רוצים – אל תגישו, אבל מבחינתנו אלה התנאים וזו המשרה.
מעסיקים אחרים יבחרו לציין על גבי המודעה ש"השכר ייקבע במעמד הראיון".
לגיטימי, אך לשיטתנו ב"דרוש ניסיון" – תמיד תמיד עדיף להניח את כל הקלפים על השולחן.

ציון המשרה כ"משרת סטודנט" או כ"רפרנט" – מעביר מסר של שכר נמוך .
למעשה, משרה סטודנטיאלית יכולה להתאים לעובדים מבוגרים מתוקף היותה גמישה בהיקפה. הצורך של מעסיקים בהעסקת סטודנטים נובע לרוב מהרצון (או ההכרח) לשלם משכורת יחסית נמוכה עבור משרה שהניסיון בה הוא לא מאוד הכרחי. גם למעסיקים אלה, אנחנו מבהירים ב"דרוש ניסיון", שעובדים מבוגרים מביאים עמם ערך מוסף למקום העבודה
שהוא ניסיון וידע שצברו על פני שנים, ולא יסולא בפז.

• נכתב על ידי צוות "דרוש ניסיון" – פורטל התעסוקה לאזרחים מבוגרים המופעל על ידי עמותת "והדרת – הכוח השלישי" בשיתוף המשרד לשוויון חברתי ובסיוע עמותת מטב.
• באתר ניתן למצוא מאות משרות המיועדות לבני ובנות 60+ במגוון תחומים ובפריסה ארצית.

____ ___ copy 4