היריד במספרים

Artboard 4 copy 2

משאבים, ייעוצים, הרצאות והמוני מבקרים ביריד התעסוקה שהתקיים ב- 13.11.17 בגני התערוכה בתל אביב

כ- 4000 מבקרים הגיעו  ליריד התעסוקה של פרוייקט "דרוש ניסיון" בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי ועמותת מטב. מבקשי עבודה מבוגרים באו מהצפון, מהגולן, מירושלים ועוד. גם מהמגזר החרדי הגיעו נציגים המבקשים דרך לשיתוף פעולה.
במתחם היו 44  מעסיקים שהתפרסו על פני 44 דוכנים. לאורך הקירות עמדו שולחנות עגולים בהם אפשר היה לקבל ייעוץ אישי.  כ -1000  ייעוצים ניתנו לאורך היום, וסמוך לכניסה היו 4 עמדות רישום לאתר "דרוש ניסיון" אליו נרשמו 600 נרשמים חדשים. כידוע, כל הנרשם לאתר, יכול לצפות מדי יום במישרות המוצעות והמתווספות כל הזמן. 9 דוכנים הוקצו לעמותות מתנדבים המיועדות לגיל השלישי.

בהרצאות שהתקיימו במקום נכחו כ- 500 איש. ההרצאות ניתנו בנושאים שונים המעסיקים את קהל הגימלאים, בהם נושאים פנסיוניים, בטוח לאומי, עבודה אחרי גיל 60 ועוד.
כאלפיים הגשות מועמדות לעבודה נספרו בתום היריד.
ראוי לציין שייחודו של יריד התעסוקה של "דרוש ניסיון" שהוא הפרוייקט המרכזי של עמותת "והדרת" והמשרד לשוויון חברתי, הוא בכך שהוא פונה, כידוע, רק לבני 60+, מעניק למבקריו משאבים, הרצאות וייעוצים.

"דרוש ניסיון" ממשיך במאמציו לעניין מעסיקים ביותר מקצועות נבחרים, המתאימים לאנשים בעלי ידע רב, השכלה וניסיון במקומות  בהם יוכלו להביא תועלת ייחודית.
מאה וחמישים מתנדבים של העמותה איישו את היריד מתוך מוטיבציה, מקצועיות ותחושת שליחות במטרה לעורר את המודעות בקרב הציבור למקומם הפרודוקטיבי של המבוגרים בחברה.
בסיכומו של דבר, היווה היריד הצלחה. הוא שופר וטופל לאור מסקנות מיריד 2015, וכך גם יופקו הלקחים המתאימים מהיריד הנוכחי למען תוצאות עוד יותר טובות.