החברה התעשייתית "גבעסול" שמעסיקה 280 עובדים, קבלה החלטה שאחוז העובדים הוותיקים בה יהיה כ-30%

IMG_7239

גדעון ידין, מנכ"ל ובעלי חברת "גבע סול" מספר לנו על תפיסת העולם של החברה שמעסיקה 280 עובדים מתוכם 20% עובדים מבוגרים. כעת קיבלה "גבע סול" את אות מעלה לגיוון בתעסוקה.

החברה זכתה באות הגוון בתעסוקה לשנת 2018 בקטגוריית עובדים בגיל השלישי

האות ניתן על ידי ארגון "מעלה" והפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה על שם דב לאוטמן,  לחברות הראויות לשבח על יוזמות לשיפור הגיוון בתעסוקה והגדלת ייצוגן של אוכלוסיות מודרות משוק העבודה.

גבעסול בע"מ, הינה חברה תעשייתית משפחתית. להלן דברים שמפרסמת החברה: "חשוב לנו שלעובדים תהיה מסגרת משמעותית. אנו מאמינים ששילוב של עובדים וותיקים בחברה תורם לנו ולאנשים הוותיקים כאחד. אנו לא חברה שדוגלת ביעדים ומטרות אלא במעשים בפועל! חיפוש, איתור ושילוב אוכלוסייה מבוגרת הינו חלק יום יומי מעבודתנו והנושא נמצא על סדר היום הקבוע של כל מי שעסוק בגיוס עובדים.

"גבעסול" קיבלה החלטה משמעותית שאחוז העובדים הוותיקים בה יהיה כ-30% מתוך הבנה שאוכלוסיית הוותיקים בארץ גדלה. באזורי הפעילות של "גבעסול" קיימת אוכלוסיית וותיקים רבה שזקוקה להמשיך להיות מועסקת. אנו רואים בכך הזדמנות לשילוב של אנשים איכותיים, מחוייבים, בעלי ניסיון וגמישים בפעילות. ניסיון של 15 שנות פעילות החברה מראה שהעסקת אוכלוסייה וותיקה כדאית לכולם".

גדעון ידין, בעל החברה והמנכ"ל שלה, מספר, שהחברה עוסקת במוצרים מותאמים לצרכנים השונים וכאן חשוב מאד הניסיון. "ניסיון", הוא אומר, "לא לומדים בטכניון. לפיתוח צריך ניסיון. לא תמיד פתרון מיידי, אותו מחפשים אנשים צעירים, הוא המתאים". הגיל הממוצע של מהנדסי הפיתוח בחברה הוא 60+. "יש לנו 14 דוקטורים" הוא ממשיך, " רובם בני 50+. הם נטולי אגו, בניגוד לרבים מהצעירים, שיש בהם תחרויות אגו וחשוב להם לשדר מי הם ומה הם. למבוגרים יש זמן ואויר, הם מוכנים להסביר ורוצים ליהנות.  "מנסיוני", הוא מוסיף, "למבוגרים יש יכולת לזהות פתרון יותר טוב, מה טוב וכיצד,  והם פחות מודאגים מהצעירים".

"השילוב בחברה בין מבוגרים לצעירים, אינו כלל נושא, הוא פשוט טבעי לחלוטין. בחור צעיר, יובל מקובר, למשל, חולק חדר עם ישה שלנו בן השמונים ושתיים. זה קורה מעצמו"

החברה מספרת על מרכז יזמות אזורי משותף לה ולמועצה האזורית עמק המעיינות – מרכז המחבר בין חינוך, טכנולוגיה ותעשייה. המרכז מאפשר חשיפה והשתלבות של כלל הקהילה בעולם התעשייתי. כחלק מפעילויות המרכז הם אומרים: "אנו מקיימים הרצאות, ימי עיון, קורסים ועוד… ומאפשרים לאוכלוסיית הוותיקים באזור, האנשים בעלי תבונת הכפיים שהולכת ונעלמת מהעולם, להעביר את הידע והיכולות לדור הבא, הוותיקים משולבים בעשייה בעידן, וכך מפעלי "גבעסול" נחשפים לקהילה ולעובדים וותיקים פוטנציאלים".

חברת "גבעסול" פועלת בעיקר באיזור הצפון.  בשלוש השנים האחרונות עושה החברה מאמצים בגיוס אנשים מבוגרים.

קרוב לעשרים אחוז מכלל העובדים שנקלטו בשנה האחרונה הם עובדים מבוגרים.