דרוש ניסיון – חושבים מחוץ לקופסא

graphic

הסיפור הבא מאפשר הצצה כיצד קצת מחשבה גמישה, בדיקת כישורים והסתכלות על המצב הנוכחי בעיניים פקוחות, יכולה להביא להחלטה על כיוון תעסוקתי חדש ובעקבותיה השמה במשרה חדשה ומעניינת. 
מאת: דבורה שגיא

מדובר במועמדת שכמו כולנו, נמצאת בשנות ה 60 לחייה. היא עבדה למעלה מ 40 שנה בתחומי התיירות והמלונאות. קורות חייה המקצועיים כללו ניהול מחלקות בבתי מלון מהמפוארים והוותיקים בארץ, בעלת חברה לייעוץ וליווי יזמים בתחום בתי מלון בוטיק, ליווי קבוצות תיירים VIP ועוד.

הקורונה שהגיעה לביקור ולא מתכוונת לעזוב מהר כל כך, סגרה בפניה את כל אפשרויות התעסוקה, אבל צריך פרנסה כדי להמשיך לחיות ולכסות הוצאות.

בפניה עמדו כעת 2 מסלולי התנהלות: הראשון, מיפוי של כל הכישורים שרכשה בכל שנות עבודתה והשני, לחפש תפקידים שהיא יכולה לבצע.

הכישורים העיקריים שהיא גילתה שיש לה: שירות לקוחות (מעבודתה בבתי מלון ובתיירות), כישורים אדמיניסטרטיביים, ידע בתוכנת אופיס, בעיקר בתוכנת אקסל ששימש אותה בתחום הייזום ורמה גבוהה של אנגלית. כעת, פנתה לחפש תפקידים שעונים על הכישורים הללו.

לקצר סיפור ארוך –  היא מצאה באתר דרוש ניסיון תפקיד שדרש הרבה עבודה בתחום הבק-אופיס בעיקר באמצעות תוכנת אקסל, בשילוב שיחות יזומות, ראיונות  ותחקירים של אנשים ממגזרים שונים, עבודה משולבת מהבית ומהמשרד ובנוסף,  השכר המוצע מכסה את ההוצאות הכספיות הנוכחיות.

תהליך הגיוס היה קצר:  כיוון שהתפקיד היה קריטי למעסיק כדי להמשיך ולתחזק את החברה ולכן, כשעה אחרי שקיבל את קורות החיים, ראיין אותה טלפונית, שלח שאלון במייל, וכפי שנהוג היום , ערך איתה ראיון עבודה באמצעות שיחת וידאו. בסיכומו של תהליך הראיונות, הוזמנה המועמדת  לימי הדרכה מרוכזים במשרד, וכעבור שבוע הפכה להיות עובדת מן המניין בחברה.

אם היו שואלים את המועמדת לפי חצי שנה, אם זה יהיה התפקיד שתרצה בו, קרוב לוודאי שהיתה משיבה בשלילה. תפקיד זה לא היה משאת נפשה, רחוק מכל ניסיון ואתגר מקצועי שצברה במשך 40 שנים, אבל זהו המצב, אלו הנתונים וזה מה שיש.

בשיחה האחרונה בינינו, היא גילתה שלמרות החששות שלה, היא נהנית מהתפקיד החדש והאתגרים שהוא מציב לפניה.