אז מה היה לנו בחציון הראשון של 2020?

facebook 5

נמרוד קמינסקי, מנהל תכנית "דרוש ניסיון" מסכם במילותיו את הפעילות במהלך ששת החודשים האחרונים מתחילת שנת 2020.

נמרוד קמינסקי

darush half

 

החציון של שנת 2020 מתאפיין בשינוי דרמטי של שוק העבודה בעקבות הקורונה. התקופה החדשה מצד אחד, מחזירה אותנו כמה שנים אחורה לשנת 2013 ביום בו הקמנו את תכנית דרוש ניסיון. ההרגשה אז וההרגשה היום זהה.  שוק עבודה לא ברור ולא צפוי והמשימה החשובה היא חשיפה ושינוי מודעות בקרב שני הלקוחות שלנו: מחפשי עבודה ומעסיקים. מצד שני, מעבר לפינה ישנן הזדמנויות חדשות, מעסיקים ומשרות חדשות ואתגרים שלצידם מגיעות אנרגיות מחודשות ומוטיבציה גדולה.

צוות "דרוש ניסיון" גדל משמעותית עם חזרתנו לפעילות מלאה, מתנדבות ומתנדבים הצטרפו אלינו, מערך שיחות ההיכרות עם הנרשמים השתכלל והתייעל, צוות תחום המעסיקים גדל והושקעו מאמצים רבים בהסברה ופנייה למעסיקים חדשים וכרגע מפורסמות באתר 220 משרות חדשות (שיא חודשי של כל הזמנים) וכמובן, צוות רכזות ההשמה שעושות הכל על מנת להתאים מועמדים מתאימים למשרות על פי דרישות המעסיקים ובהתאם לכישורי המועמדים. מאחורי הקלעים פועלים צוות של גיוס משאבים, שיווק, תמיכה טכנית ויועצים מטעם "גילדע" שמסייעים לפעילות "דרוש ניסיון" לצמוח ולהעמיק את האחיזה בעולם העסקת המבוגרים.

חשוב לציין: הניסיון שלנו, בהפעלת "דרוש ניסיון" לאורך השנים בא לידי ביטוי בחציון החולף. היכולת למפות ולפלח צרכים בצורה יעילה תוך מעקב אחר נתונים מצד הלקוחות שלנו ומתן שירותים נלווים (עזרה בכתיבת קורות חיים, מעקב אחר השמות, שיחות רבות עם הלקוחות) כל אלה ועוד הם כישורים שסייעו לנו לעבוד בצורה יעילה בששת החודשים המאתגרים שחלפו.

זו הזדמנו טובה להגיד תודה לכל העוסקים במלאכה, מתנדבים ועובדים יחד ולהגיד להם שזכינו! זכינו בהם!