אודות

פרויקט "דרוש ניסיון" נועד לקדם את תעסוקת ציבור  האזרחים הוותיקים ולהוות פלטפורמה מעצימה לאזרחים וותיקים שרואים עצמם כחלק חיוני ובלתי נפרד מהחברה ומעוניינים להמשיך ולהוות גורם משמעותי בצמיחתה של הכלכלה הישראלית. בבסיס חזון הפרוייקט  עומדת אמונה עזה כי לכל אחד מאיתנו מגיעה הזכות להגשמה עצמית והתפתחות אישית עד יומו האחרון, התקווה והמבט אל העתיד היא מנת חלקם של כולנו ועל כן הזדמנויות ואתגרים הן זכויות בסיסיות עבורנו.

בעידן של תוחלת חיים מתארכת ומחייה מתייקרת, חוסר ביטחון כלכלי הינה בעיה המהווה אתגר כלל עולמי בישראל קיימת קבוצה גדולה של אזרחים וותיקים, בעלי מסוגלות פיזית ונפשית, שצריכים ורוצים לעבוד  על מנת לשמר את עצמאותם הכלכלית ולקיים רמת חיים מכבדת. פרישה לגמלאות עלולה להאיץ את תהליך ההזדקנות ולפגוע באיכות החיים. מחפשי עבודה מתמודדים לעיתים קרובות עם תופעת הגילנות -וקשיים בתחום התעסוקה הנובעים  מדעות קדומות שמקשות עליהם להשתלב במקומות עבודה.

"דרוש ניסיון" הוא תכנית הדגל בישראל לתעסוקת אזרחים ותיקים. המיזם של עמותת "והדרת – הכוח השלישי (ע"ר)", הינו פורטל התעסוקה היחיד מסוגו בארץ המתמקד במחפשי עבודה וותיקים ובמקביל פועל מול מעסיקים על מנת ליצור שינוי משמעותי בתרבות התעסוקה הישראלית ולעקור את  תופעת הגילנות מהשורש.

התוכנית כוללת:

  • אתר "דרוש ניסיון": תשתית אינטרנטית נוחה, נגישה ומותאמת לאזרחים ותיקים דורשי עבודה . התשתית מבוססת על פורטל אינטרנטי נוח ופשוט המהווה מרכז השמה וירטואלי לאזרחים ותיקים.
  • מוקד טלפוני "דרוש ניסיון" -מרכז לסיוע וליווי של האזרחים הוותיקים בתהליך חיפוש העבודה באמצעות עובדים ומתנדבים הזמינים לדורשי העבודה בכלל ההיבטים: הרשמה, יצירת קורות חיים, חיפוש משרות, בדיקת ההתאמה למשרות ספציפיות, ניטור ומעקב לקראת ואחרי השמה.
  • סדנאות הכנה לשוק העבודה וריענון כישורי מחשב על פי הצורך.
  • פעילות לשינוי עמדות ביחס לתעסוקת אזרחים ותיקים וגיוס מעסיקים לטובת המיזם.

אנו, בפרויקט "דרוש ניסיון" שואפים לקדם את השוויון התעסוקתי בקרב האזרחים הוותיקים  וליצור שינוי ערכי ותרבותי בחברה הישראלית בכלל ובשוק התעסוקה בפרט.